Talvi. Ihanaa & kamalaa asukuvien aikaa. Kun pakkasta ja lunta on vähän, asukuvat onnistuu, mutta jos pakkasta eikä lunta ole, on maisemat tosi tylsät kuvailla. Jos taas pakkasta on miljoona astetta, ei kuvia tarkene enää ottaa. Tai vaikka minä tarkenisin, kuvaaja ei yleensä tarkene enää siinä kohtaa. Asukuvien kannalta, ja muutenkin mun unelmatalvi olisi siis 2-6 astetta pakkasta ja sopiva kerros lunta.
Mutta se siitä lumesta ja jäästä, puhutaampas sitten kengistä! Muistatteko te siellä ruuduntoisella puolella, sen vannoutuneen tennaritytön, joka jorasi kesät talvet tennarit jalassa? Vaikkei se sentään nilkat paljaana koskaan juossut, kiitos villasukkien, olihan se silti älyttömän typerää. Onneksi ikä on tuonut ainakin tähän asiaan viisautta, eikä mieleen tulis enää huidella pihalla näille keleillä missä tahansa kengissä. Vannoutunut tennarityttö joutui samalla aloittaa kenkäkaapin päivityksen talviseen maisemaan sopivaksi. Projekti on edelleen käynnissä, mutta pikkuhiljaa voiton puolella. Uusimpina yksilöinä sieltä löytyy nämä kuvissa näkyvät saapikkaat. Nämä osuivat silmiini Ideaparkin Dinskossa. Mä en oo koskaan omistanut korollisia saapikkaita, joten nää olivat oikeinkin tervetullut löytö. Erityisesti siksi, koska nää sopii myös talven keleille.




Paidaksi sitten valikoituikin VeroModan uutuus, joka toimi älyttömän hyvin yhteen tuon Daniel Wellingtonin kellon kanssa. Muistakaa muuten vielä vuoden loppuun voimassa oleva Daniel Wellingtonin alekoodi, eli koodilla HENNA saatte -15% koko valikoimasta.






Bag Michael Kors | Watch Daniel Wellington* | Beanie Pieces | Scarf Balmuir
Mielestäni oikein toimiva kokonaisuus, mutta mitäs te tykkäätte? :)
Mielestäni oikein toimiva kokonaisuus, mutta mitäs te tykkäätte? :)
Kivan näköiset saapikkaat :).
VastaaPoistaNe on kyllä!! :) Ja todella hyvät kävellä!
PoistaIhana asu ja ihanat kengät! <3 Mulla on noi samat kengät ja on muuten hyvät jalassa - jaksaa kävellä koko päivän! :D
VastaaPoistaTotta! Nää on ihan superhyvät jalassa! :) Ei juurikaan häviä tennareille!
PoistaOmpa ihanat saappaat! Mun viimeisimmät korkeat saappaat alkaa menee kohta roskiin, niin pitäs löytää hyvät uudet. Oon tosi nirso, joten mikään ei valitettavasti miellytä.
VastaaPoistaFinnlandsnorsk
Tiedän niin ton tunteen :D Oon itsekin kenkien kanssa ihan super nirso! Mutta Dinsko on nyt positiivisesti yllättänyt muutaman kerran! :)
PoistaTosi kiva asu, tällaiseen asuun pukeutuisin kyllä itsekin :) Tuo Vilan takki on ihanan lämpöisen näköinen!
VastaaPoistaIhana kuulla! ♥ :) Se myös on lämpöinen! :)
PoistaSuperkivat kengät! <3
VastaaPoistaEikös!! :)
Poista